Пласт – це національна скаутська організація України, яка була створена як національний варіант скаутингу ,що швидко поширювався у світі. При цьому було використано досвід світового скаутінгу та національні традиції українського народу.
В 1911 р. було створено перші пластові гуртки.
Офіційною датою заснування Пласту вважається день першої присяги
12 квітня 1912року .
І до нині ми дотримуємося цієї присяги. Трьох обов’язків пластуна і пластунки.
-
Бути вірним Богові і Україні;
-
Допомагати іншим;
-
Слухатися пластового проводу і жити за Пластовим Законом.
Адже основною метою пласту є Сприяння всебічному та патріотичному вихованню та самовихованню особистості згідно з пластовими та національними цінностями.
На сьогодні Пласт добре розвинутий у Луцьку. У 2007 в колківському ліцеї почав зароджуватись скаутський осередок організація Пласт. У 2008р. колківські школярі взяли участь у першому пластовому таборі «Гайда до Пласту» З тих пір захопленні, одержимі ідеєю пласту діти є активними учасниками різноманітних заходів, проектів.
Хто може бути пластунами?
Немає жодних обмежень для віку. Якщо дитині від
0-6 років- пташенята
6- 11 років – новацтво
11-18 років – юнацтво
Від18-35 – це старшопластуни
А від 35 – це пластуни сенйори.
Чи до Пласту може прийти кожна дитина?
Так, якщо виховна мета та ідейні засади Пласту відповідають засадам виховання в сім'ї.
Що діти роблять на сходинах?
Граються, співають, майструють, слухають, дискутують, малюють, сміються, вчаться в'язати вузли і знаходити шлях за знаками мандрівника...
НЕ: дивляться телевізор, грають в комп'ютерні ігри, байдикують.
А якщо ми передумаємо?
Залишити Пласт можна коли завгодно. Але повернутися до Пласту можна лише один раз, і тільки за згодою місцевого пластового осередку.
Навіщо Пласт вам?
Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація. Для нас — це можливість навчатися, мати друзів в Україні і світі, бути корисними, повсякчас бачити результати своєї праці. Формувати громадянина – патріота України як в собі, так і в інших.
А патріотизм у нашому сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, селищі, країні все мене стосується, все залежить від мене.
Приєднуйся!!!
Тут твориться маайбутнє!
У суботу, 25 грудня, пластуни ОЗ "Колківський ліцей" традиційно передали Вифлеємський вогонь у Свято-Миколаївський та Хрестовоздвиженський храми, як символ миру, злагоди та любові.