Літературна вітальня «Натхнення» при нашій школі існує більше п’яти років. Засновник і керівник - учитель зарубіжної літератури Лариса Миколаївна Курдельчук.
Робота літературної вітальні ставить за мету:
-
сприяння самореалізації творчих здібностей школярів;
-
розкриття чарівного світу художнього слова на основі вивчення кращих зразків світової літератури;
-
формування естетичних смаків, духовної культури;
-
виявлення талановитих дітей;
-
виховання любові до мови, культури, традицій свого народу, народів інших країн;
-
прищеплення любові до художнього слова.
Члени літературної вітальні вірять у магію слова, бо саме воно може творити дива. Недаремно у давнину поети були жрецями, а вірші – гімнами Природі і Світобудові. Поезія безкрайня, як небо. Вона існує у просторі та часі. Це історія світу, що переломилась у людській душі.
Девізом усіє роботи літературної вітальні «Натхнення» є слова Ліни Костенко:
Поезія – це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.
«Тихе сяйво над моєю долею...»
Так називалось засідання літературної вітальні «Натхнення», яке було присвячене темі кохання в поезіях Г.Аполлінера, В.Пастернака та Ліни Костенко.
У вступному слові керівник Л.М.Курдельчук зазначила, що тема кохання була і залишається найголовнішою у світовій літературі, бо кохання - рушій життя та землі, напруження всіх сил, подолання всіх перешкод.
Одинадцятикласники Катерина Огребчук, Володимир Бобік та Володимир Кравченко перегорнули сторінки світової поезії ХХ століття. Історії, що постали перед слухачами, допомогли зрозуміти життєдайну силу найвищого у світі почуття.
Натхненно та зворушливо читали поезії Г.Аполлінера, Г.Пастернака та Л.Костенко Олена Попович, Ірина Кунц, Анастасія Ганущак та Марія Каразія. А вчитель іноземної мови Вікторія Мартинюк неперевершено прочитала французькою вірш Г.Аполлінера «Міст Мірабо».
З особливим трепетом присутні слухали у відеозапису романси на слова Б.Пастернака та Л.Костенко.
Своїми враженнями про поезії поділились Орися Маркевич, Анастасія Єфімова, Павло Білінський та Інна Івницька. Думки були одностайні: кохання для поетів ХХ століття – найсвятіше, найсвітліше почуття у житті, це «сяйво над їхнею долею».
Саме кохання, як зазначав німецький письменник Е. Гофман, «це та могутня, таємна сила, яка стрясає і перетворює основи буття».
23 травня відбулось чергове засідання літературної вітальні «Натхнення»
23 травня відбулось чергове засідання літературної вітальні «Натхнення», присвячене 125 - річчю від дня народження видатного російського письменника К.Г.Паустовського. Москвич за народженням, Костянтин Паустовський вважав своєю другою батьківщиною Україну. «Я виріс в Україні»,- не раз стверджував письменник.
Восьмикласники Катерина Огребчук та Ростислав Маркевич коротко розповіли про життєвий та творчий шлях К. Паустовського. Інна Івницька розказала про навчання письменника в Першій Київській гімназії, зачитавши уривки зі спогадів «Коротко про себе». Назарій Кравченко познайомив слухачів з цікавими епізодами з життя письменника.
Одна з головних тем творчої спадщини К. Паустовського – природа, її чарівний та незрівняний світ. Саме цьому присвячена одна з найвідоміших його книг – повість «Мещерська сторона», де головними героями виступають ліси, луги, ріки та озера. Уривки з цієї повісті емоційно та натхненно прочитала десятикласниця Олена Попович.