Співпраця з навчальними закладами інших країн дає змогу ознайомитися з кращими зразками освітніх новацій, запровадити нові педагогічні ідеї у своїй школі, формувати у вихованців толерантність та вміння жити у світовій спільноті.
Колківський ліцей радісно прочиняє двері перед гостями. Дирекція, педагогічний колектив докладають зусиль, щоб гідно представити навчальний заклад на міжнародному рівні.
Угоду про співпрацю з ліцеєм ім.Станіслава Сташица, що у м.Згеж (Польща) було підписано 25 серпня 2004 року. Між навчальними закладами зав’язалися дружні стосунки. Було успішно реалізовано 2 двосторонні проєкти обмінів молоді, делегації вчителів із Польщі та України побували у партнерських закладах. Колківські школярі разом із наставниками неодноразово відпочивали у харцерському осередку «Grota», брали участь в «Освітніх діалогах», конференціях, випускних вечорах, ювілейних зустрічах. Коли у Колках з’явилися родини тимчасово переселені з окупованих територій, польські друзі організували збір матеріальної допомоги та доставили благодійний вантаж сім’ям.
Щорічно делегації навчального закладу (у складі вчителів та учнів) беруть участь в урочистостях поблизу села Костюхнівка. Там у листопаді, напередодні Дня незалежності Республіки Польща, кожного року відбувається вшанування загиблих польських легіонерів. На місці вічного спочинку жертв першої світової війни відбуваються богослужіння, покладання квітів та запалення «Вогню Незалежності», який харцери велосипедами доставляють у Варшаву. Неодноразово члени пластового осередку «Станиця - Колки» були учасниками спільних таборувань з польськими харцерами.
У 2011 році завдяки фонду «Мости дружби» відбулося знайомство директорів Колківського НВК та гімназії am Markt, що у м.Бюнде (Німеччина). Було організовано обміни делегаціями, вчителі німецької мови побували на стажуванні у Німеччині. А влітку 2013 року проведено тристоронній обмін молоді Польща-Німеччина-Україна.
Вперше за роки співпраці з польськими партнерами у 2017 році вдалось здобути перемогу у конкурсі проєктів, який проводила Польсько-Українська Рада обміну молоддю. Одержані кошти дали можливість реалізувати проєкт «Ми як село одного племені» на території Польщі. Бенефіціантом виступило Товариство випускників гімназії і ліцею ім.С.Сташица.
«Хто, як не ми?» та «Майбутнє залежить від нас» - такі двосторонні проєкти на теренах двох держав успішно реалізували учні Колківського опорного закладу спільно з учнями та випускниками ліцею ім.С.Сташица у 2018 та 2019 роках. В зв’язку з пандемією спільний проєкт «Лихо не спить… - слов’янські мотиви» (2020 рік) вперше реалізовувався в он-лайн форматі. Беручи участь в проєктах, старшокласники вчились цінувати свою історію, вміти жити в полікультурному середовищі, бути толерантними і небайдужими та готовими змінювати світ на краще.
11 вересня 2021 року під час реалізації чергового проєкту «Не мусиш бути ідеальним – будь справжнім» було поновлено угоду про співпрацю Колківського ліцею із Загальноосвітнім ліцеєм ім. С.Сташица в м.Згеж, а також Спілкою випускників гімназії та ліцею ім.С.Сташица. Угода стосується постійної співпраці навчальних закладів щодо освіти та виховання учнівської молоді.
Наразі ведеться листування між вчителями та учнями партнерських шкіл, готуються до реалізації нові проєкти.
Колківський опорний заклад тісно співпрацює з Корпусом Миру США в Україні. У 2010-2013 р.р. у навчальному закладі працював, навчаючи дітей англійської мови, волонтер Бенджамін Хоґ. А з грудня 2016 по червень 2019 року свою волонтерську діяльність здійснював громадянин США Кріс де Кармен. Педагоги навчального закладу є постійними учасниками всеукраїнських конференцій, тренінгів, семінарів з підвищення мовної та методичної компетенції, застосування інформаційних технологій та розвитку навичок дистанційного викладання в умовах пандемії, які організовує Корпус Миру спільно з Міністерством освіти і науки України. Починаючи з 2017 року, завдяки участі в проєкті GoCamp колектив ліцею має можливість співпрацювати з іноземними волонтерами під час організації літнього відпочинку школярів. У шкільному мовному таборі працювали волонтери з Канади, США та Кувейту.
Педагоги школи-ліцею розуміють важливість інтеграції України у світову спільноту, а тому намагаються залучати школярів до участі у Міжнародних конкурсах та проєктах, налагоджувати зв’язки з молоддю інших країн, заохочують вивчення іноземних мов.