top of page

Інформування .    «Україна – це територія гідності і свободи».

          Слайд 1.

“Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності”

         Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

         Слайд 2.

         Саме ці правничі категорії вміщені в Основному Законі нашої держави – Конституції України.

         Слайд 3.

 Стаття 3  Основного закону  визнає людину, її життя і здоров′я, честь і ГІДНІСТЬ, недоторканість і безпеку найвищою соціальною цінністю.

Постає питання. То що таке  ГІДНІСТЬ?

         Слайд 4.

         Гі́дність — це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості. Гідність - категорія етики, що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. Поняття гідності вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві.

         Слайд 5.    Майдан 2004.

         Слайд 6.

         Помара́нчева револю́ція — кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими нібито переміг його суперник — Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004 як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.

         Слайд 7.    Гринджоли

         Слайд 8.

Як відомо, після Помаранчевої революції третій президент України Віктор Ющенко заснував на її честь свято – День Свободи, який відзначали 22 листопада, починаючи з 2005 року  - у річницю початку першого Майдану, так званої "Помаранчевої революції".

 

         Слайд 9.

         З приходом до влади в 2010 році Віктор Янукович скасував указ Ющенка про святкування Дня Свободи 22 листопада.

         Слайд 10.

Підготовка  Угоди з ЄС

Докладніше: Угода про асоціацію між Україною та ЄС

тривала протягом 2007–2012 рр., при цьому було проведено 21 раунд переговорів щодо власне підготовки та 18 раундів переговорів щодо створення зони вільної торгівлі.

11 листопада 2011 року у Брюсселі в ході завершального 21-го раунду переговорів були узгоджені всі положення тексту Угоди. 19 грудня 2011 р. в Києві лідери України та ЄС офіційно заявили про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. 30 березня 2012 року у Брюсселі глави переговорних делегацій парафували Угоду.

21 листопада  2013 р. Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв розпорядження, згідно з яким процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, а також дію рішення Кабінету міністрів України від 18 вересня 2013 р. було призупинено[. Рішення ухвалене «в інтересах національної безпеки» України.

29 листопада В.Янукович не підписав Угоди у Вільнюсі. Почали розгортатися МАЙДАНИ

27 грудня була зроблена заява, що «Україну ніхто в ЄС не кличе», що Європейський Союз — це не шлях для України».

          Слайд 11.

Революція гідності (також Європейська революція та Єврореволюція) — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Однією з головних причин протестів стала надмірна концентрація влади в руках Президента Віктора Януковича та його «сім'ї», створення системи управління з ознаками диктату.

 

         Слайд 12.  Майдан – територія гідності.

Терміни Європейська революція або Єврореволюція стосовно означених подій часто використовуються в тому ж контексті, що й термін Євромайдан, але, звичайно, мають дещо інше семантичне навантаження: Євромайдан здебільшого застосовується в контексті організації, форми та місця проведення протестів; Єврореволюція — як суспільні та політичні зрушення, викликані зривом підписання Угоди на Європейську інтеграцію, та, власне, самим Євромайданом.

        Слайд 13.  Майдан.  С.К.А.Й.

        Слайд 13.  Сьогодні ми боремося вже не за те, щоб стати Європою. А за те, щоб хоча  залишитися Україною!

        Слайд 14- 15.  Свобода. Ось те, що завжди гріло тіло й будило душу.

        Слайд 16.

 Свобода - це звільнення від будь-яких залежностей, від усього того, що сковує людину, і пригнічує його волю. Тобто вільна людина тільки тоді, коли зуміла звільнитися від будь-якої залежності, звички, від яких-небудь вад, пристрастей. Тобто стала ще більш вільною, ніж була до цього.

       Слайд 17-18-19.  Свобода

       Слайд 20.

Свобо́да — можливість чинити вибір відповідно до своїх бажань, інтересів і цілей на основі знання об'єктивної дійсності

       Слайд 21.

         Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові,

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові

         Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити.

Це зрозуміти всім давно пора, бо ми прийшли у світ добро творити.

         Людина починається з добра,

Із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.

                                      Любов Забашта

        Слайд 22.

Указ Президента України № 872/2014

Про День Гідності та Свободи

        Слайд 23.

         Чужого не треба, своє не віддам!

Любімо свій народ, Батьківщину. Шануймо і бережімо людську гідність та понад усе – свободу.

bottom of page