Історія туристсько-краєзнавчої роботи НВК «Колківська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» починається з 1960 року, коли команда школярів на чолі із вчителем географії Попенком Віктором Михайловичем брала участь у першому обласному зльоті туристів, що проходив у місті Луцьку.
Протягом останніх років учні нашої школи активно брали участь у різних туристичних змаганнях, як районних, так і обласних, де неодноразово були призерами і переможцями.
Варто відзначити, що у травні місяці 2012 року учні нашої школи в складі збірної Маневицького району вперше в історії вибороли перше місце серед делегацій, а саме: Шуляковський Тарас, Метешко Тарас, Маркевич Сергій, Загоровець Богдан, Грачук Людмила, Яковчук Катерина, Оксенюк Назар, Грачук Інна, Метешко Олександр.
Туризм – тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.
Спортивний туризм – неолімпійський вид спорту з подолання певного відрізку земної поверхні, який називають маршрутом.
Спортивний туризм має за мету спортивне удосконалення в подоланні природних перешкод.Це означає удосконалення всього комплексу знань умінь і навичок, фізичної підготовленості, необхідних для безпечного пересування людини по місцевості. Люди, які займаються спортивним туризмом є спортсменами.
Основною ідеєю спортивного туризму є участь спортсменів в спортивних походах, змаганнях зі спортивного туризму, екскурсіях та експедиціях.
Види спортивного туризму
За видами спортивний туризм поділяється на:
-пішохідний;
-гірський;
-лижний;
-водний;
-велосипедний;
-спелео;
-вітрильний;
-автомобільний;
-мотоциклений.
За організаційними формами спортивний туризм поділяється на:
-спортивні походи;
-змагання зі спортивного туризму;
-експедиції;
-екскурсії.
Змагання зі спортивного туризму
Змагання з пішохідного туризму проводяться на дистанціях: "Смуга перешкод", "Крос-похід"; а також у вигляді спеціальних завдань.
"Смуга перешкод" - коротка, динамічна дистанція, насичена технічними етапами, встановленими на природних та штучних перешкодах (схили різної крутизни та характеру, річки, болота, зарослі, завали тощо). Вона може включати виконання спеціальних завдань. Подолання технічних етапів вимагає від спортсменів чітких дій з дотриманням техніки безпеки подолання перешкод.