ПОЛОЖЕННЯ ПРО РАДУ З ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ
ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ «КОЛКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ»
Рада з профілактики правопорушень серед учнів створена за наказом директора школи із числа педагогічних працівників, представників батьківського комітету. Рада покликана об'єднати зусилля педагогічного, учнівського колективів, батьківської громадськості,соціально-психологічної служби в створенні єдиної системи роботи з профілактики бездоглядності та правопорушень у закладі, працює з дітьми, підлітками та їх батьками.
I. Загальні положення.
-
Рада з профілактики правопорушень створена в закладі для роботи з попередження правопорушень, злочинів, зміцненню дисципліни серед учнів.
-
Склад ради з профілактики правопорушень затверджується наказом директора школи і складається з голови, його заступника і членів ради. Членами ради є працівники школи,представники батьківського комітету. Керує радою з профілактики правопорушень директор або заступник з виховної роботи (в разі відсутності керівника або за його дорученням).
-
Рада з профілактики правопорушень здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства, Конвенції ООН "Про права дитини", Статуту школи, нормативним документам та наказам директора освітнього закладу.
ІІ. Мета діяльності Ради з профілактики правопорушень.
-
Гуманізація і демократизація освітнього процесу, створення максимально сприятливих умов для співпраці педагогів, учнів та їхніх батьків як головної умови запобігання і подолання відхилень у поведінці учнів.
-
Формування і розвиток єдиного шкільного колективу із здоровим моральним кліматом.
-
Забезпечення координації діяльності усіх шкільних ланок, які забезпечують життєдіяльність учнівського колективу.
-
Підвищення ефективності виховної роботи з учнями, розвиток учнівськогоколективу, громадської активності, самостійності, відповідальності учнів за свої вчинки, профілактика негативних проявів серед учнів.
-
Подолання в свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувалися в наслідок неправильного виховання.
-
Формування в учнів правових понять, які б регулювали їхню поведінку.
7. Вироблення в них навичок і звичок правомірної поведінки.
8. Протистояння негативним явищам та впливам.
ІІІ. Завдання діяльності Ради з профілактики правопорушень.
-
Проводити моніторинг стану роботи в закладі щодо профілактики злочинності, правопорушень та інших девіантних проявів серед учнівської молоді, узагальнювати і аналізувати його результати.
-
Розглядати персональні справи учнів-порушників порядку.
-
Здійснювати контроль за поведінкою підлітків, які перебувають на обліку в освітньому закладі, ССД.
-
Виявляти важковиховуваних учнів та батьків, які не виконують свої обов'язки по вихованню дітей, повідомляти про них до служби у справах дітей.
-
Залучати підлітків схильних до правопорушень та бродяжництва до гурткової роботи.
-
Проводити індивідуально-виховну роботу з підлітками девіантної поведінки.
-
Корегувати педагогічні позиції батьків, або осіб які їх замінюють, ухиляютьсявід виховання дітей або негативно впливають на них. У необхідних випадках ставитипитання про притягнення таких батьків до встановленої Законом відповідальності перед відповідними державними організаціями.
-
Виносити проблемні питання на обговорення педради і для прийняття рішення керівництвом освітнього закладу.
-
Заслуховувати класних керівників про стан роботи щодо зміцнення дисципліни та профілактики правопорушень.
-
Організовувати індивідуальне шефство над підлітками.
-
Розглядати питання про стан роботи з профілактики правопорушень у класах закладу.
ІV. Порядок діяльності Ради з профілактики правопорушень.
-
Чисельний і поіменний склад Ради з профілактики затверджується наказом директора закладу на кожен рік.
-
Періодичність засідань Ради з профілактики правопорушень визначається загальним станом профілактичної роботи в закладі, моральним кліматом, але не менше двох разів на семестр, крім екстрених випадків.
-
Хід засідання Ради з профілактики правопорушень і прийняті рішення протоколюються одним із членів ради.
-
Рішення Ради приймається шляхом голосування(більшістю голосів).
-
Робота Ради з профілактики правопорушень планується на навчальний рік. План роботи обговорюється на засіданні ради і затверджується директором закладу.
-
Рада з профілактики правопорушень не підпорядкована службі у справах дітей, але свою роботу проводить у тісному контакті з нею та іншими правоохоронними органами, громадськими організаціями, які проводять виховну роботуз дітьми.
-
При розгляді персональних справ разом з учнями запрошуються класний керівник та батьки учня.
-
Розглядає подання класних керівників, психолога, соціального педагога про постановку та зняття з внутрішнього обліку.
-
Надаєконсультативну,методичнудопомогубатькамувихованнідітей.
-
Розглядає конфліктні ситуації, пов'язані з проблемами між особистісного спілкування учасників освітнього процесу, в межах своєї компетенції.
-
Залучає фахівців-лікарів, працівників правоохоронних органів та інших-до спільного вирішення питань, що відносяться до компетенції Ради з профілактики правопорушень.
-
Обговорює питання перебування дітей у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, готує відповідні клопотання до органів опіки.
V. Функції Ради з профілактики правопорушень.
-
Діагностична, що реалізується через систему заходів, спрямованих на виявлення характеру і рівнів відхилень у поведінці учнів, з’ясування реального стану освітнього процесу;
-
Координуюча, що зумовлює ефективність взаємозв’язків Ради з профілактики правопорушень та суб’єктів зовнішнього впливу на характер поведінки учнів(освітній заклад, сім’я, ровесники, заклади культури, ЗМІ, регіон та ін.);
-
Творча, що дає право на вибір доцільних психолого-педагогічних впливів на здобувачів освіти із урахуванням конкретних умов і особистостей;
-
Проєктна, що полягає у виробленні нових ефективних форм і методів реагування на очікувану і реальну ситуацію з відхиленнями у поведінці або з порушеннями морально-правових норм;
-
Оцінювально-узагальнююча, що забезпечує вибір адекватної системи роботи Ради з профілактики правопорушень на основі аналізу і оцінки наявного стану;
-
Просвітницька, що реалізується за рахунок створення певної системи поширення знань з права, психології, соціології, які сприятимуть ефективному вирішенню завдань профілактики правопорушень;
-
Прогностична, що полягає у прогнозуванні результатів впливу педагогічних заходів на учнів із відхиленнями у поведінці, на профілактику порушень морально-правових норм.
У діяльності Ради з профілактики правопорушень використовуються різноманітні форми колективної, групової, індивідуальної роботи, звернення за допомогою до батьків, правоохоронних органів, медичних закладів, соціологічних служб, органів місцевого самоврядування та інших суб’єктів діяльності з учнями.
VІ. Права та обов’язки ради з профілактики правопорушень.
1.Рада профілактики зобов'язана:
-
Розробляти і впроваджувати систему взаємодії адміністрації та вчителів закладу з громадськістю, покликану здійснювати профілактику правопорушень неповнолітніх.
-
Сприяти підвищенню ефективності роботи закладу з профілактики правопорушень учнів.
-
Вивчати стан профілактичної роботи в закладі по класах, особливості розвитку особистості учнів, які відносяться до "групи ризику" та їх позаурочну зайнятість.
-
Запрошувати на засідання Ради профілактики з розгляду персональних справ учнів батьків цих учнів або осіб, які їх замінюють.
-
Здійснювати консультаційно-інформаційну діяльність для колективу вчителів і батьків.
-
Контролювати виконання прийнятих рішень.
2.Рада профілактики має право:
-
Давати індивідуальні та колективні рекомендації вчителям, батькам з питань корекції поведінки підлітків та проведення профілактичної роботи з ними.
-
Виносити на обговорення на батьківські збори і збори класів інформацію про стан проблеми правопорушень неповнолітніх.
-
Клопотати перед ССД щодо вжиття заходів громадського впливу в
установленому законом порядку щодо учнів та їх батьків або осіб, які їх замінюють.
VІ. Документація Ради з профілактики правопорушень.
-
Наказ про створення ради з профілактики правопорушень.
-
План роботи ради з профілактики правопорушень.
-
Протоколи засідань.
-
Карти учнів, які перебувають на обліку в школі.
-
Списки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
-
Списки дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.