top of page
10 правил протидії торгівлі людьми

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

  1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

  • Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном

  • Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу–бізнесу

  • Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті

  • Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

  1. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом

  • Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

  • Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.

  1. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

  2. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. 

Майте на увазі:

•      Термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.

•      Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування.           

         Це незаконно.

  1. Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. 

  2. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

  3. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.

•      Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

  1. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

  2. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші

  3. .Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:

  • Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.

  • Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

  • Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.

•      Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.

ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе!

 

Національна безкоштовна гаряча лінія з питань торгівлі людьми

Зі стаціонарного телефону : 0-800-505-501

З мобільного (Білайн, Київстар, МТС, life): 527

За додатковими консультаціями звертайтеся в Маневицький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Маневичі, вул.Незалежності, 5 тел.406 66.

          Твої права при затриманні і арешті

 

 

Ніхто не може бути арешто­ваний інакше як за рішенням суду. Проте, ти можеш бути затриманим співробітниками міліції.

До уваги.

Тебе   можуть  затримати   лише   у   визначених  законом випадках:

-  якщо ти здійснив правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність і обов'язково повинен бути складений протокол, а для його складання в тебе відсутні документи і немає свідків, які могли б пові-домити про тебе необхідні дані;

       -  якщо   ти   скоїв   адміністративне   правопорушення   і вичерпані   всі   інші   міри   впливу,   а   ти   продовжуєш здійснювати протиправні дії.

         

                 Тебе   можуть  також  затримати   у  зв'язку  з   підозрою   у здійсненні   кримінального   злочину,   але   це   затримання можливе лише при наявності однієї з наступних підстав:

  •  якщо  тебе  застали   в  момент   вчинення   злочину   або безпосередньо після цього;

  • якщо свідки, в тому числі і потерпілі, дадуть прямі свідчення, що саме ти вчинив злочин;

  • якщо на тобі або на твоєму одязі, при тобі або в твоїй квартирі будуть виявлені явні сліди злочину.

За наявності інших обставин, які дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину, вона може бути затримана лише в тому випадку, якщо вона буде намагатися зникнути, або якщо ця особа не має постійного місця проживання, або якщо не встановлена особа підозрюваного.

Якщо   тебе   затримають,   намагайся   зберегти   спокій   і вимагай дотримання твоїх прав. Не ображай співробітників міліції словами і не чини їм фізичного опору. Співробітники міліції зобов'язані назвати себе, пояснити, яке правопорушення ти вчинив, або у вчиненні якого злочину ти підозрюєшся, а також пояснити твої права і обов'язки, визначені процесуальним законодавством.

Адміністративне затримання не може тривати більше 3-х годин. Тебе зобов'язані відпустити після встановлення особи. На прохання затриманого про факт та місце затримання повідомляються   батьки   неповнолітнього   та   адміністрація навчального закладу.

 

При  затриманні  за   підозрою  у  вчиненні  кримінального злочину:

- тобі повинні роз'яснити твої права, в тому числі право не давати свідчень проти самого себе або своїх родичів, а також право мати адвоката і зустріч з ним до першого допиту зі складанням протоколу про це;

- повинен бути складений протокол про твоє затримання як особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, із зазначенням підстав, мотивів, дати і місця затримання, пояснень затриманого, а також часу складання протоколу про роз'яснення підозрюваному його прав. Після складання протоколу може проводитися твій особистий огляд і вилучення речей та документів. Такий огляд може проводити лише особа однієї з тобою статі.

Пам'ятай, ти не зобов'язаний доказувати свою невинність!

Ти маєш право:

- давати покази або відмовлятися давати покази і відповідати на запитання;

- мати адвоката і зустрітися з ним до першого допиту;

- висувати аргументи;

- подавати клопотання і відводи;

- вимагати перевірки прокурором правомірності твого затримання;

- подавати скарги на дії і рішення осіб, які проводять оперативно-розшуко-ву роботу і дізнання, слідчого і прокурора.

Про арешт підозрюваного або обвинуваченого і місце його перебування слідчий зобов'язаний повідомити його батьків або інших родичів. Вимагай, щоб таке повідомлення було зроблено якомога раніше!

 

Злочин та покарання

Якщо ти вчинив злочин, тобі доведеться нести за це покарання. Не перевіряй на практиці, що краще: в'язниця чи курорт!

Кримінальна відповідальність неповнолітніх наступає з 16-ти років.   У віці   14-16   років   ти   можеш   бути   притягнутий   до кримінальної відповідальності, якщо ти вчинив:

  • умисне вбивство;

  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень, що спричинили розлад здоров'я;

  • диверсію;

  • бандитизм;

  • терористичний акт;

  • захоплення заручників;

  • зґвалтування;

  • крадіжку;

  • грабіж;

  • розбій;

  • злісне та особливо злісне хуліганство;

  • незаконне заволодіння

     транспортним засобом;

  • умисне знищення або пошкодження чужого майна, що спричинило важкі наслідки;

  • умисне вчинення дій, які можуть викликати аварію поїзда.

Якщо ти вчинив суспільно-небезпечні діяння у віці від 11 років і до виповнення віку, з якого в даному випадку, наступає кримінальна відповідальність, слідчий повинен винести постанову про закриття справи та застосування до тебе примусових заходів виховного характеру.

     Якщо суд визнає можливим твоє виправлення без застосування кримінального покарання, він може застосувати до тебе примусові заходи виховного характеру, зокрема такі:

1)  застереження;

2)  обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки;

3)  передача під нагляд батьків або осіб, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічного чи трудового колективу за їх згодою;

4)  покладення обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків;

5) направлення до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків до виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років;

Неповнолітні особи віком до 18 років, які "отримали" кримінальне покарання, відбувають його у вигляді позбавлення волі у виховних колоніях для неповнолітніх.

Твої права при затриманні та арешті
Що краще_знання чи оцінки

   Що краще: знання чи оцінки?

     Можна з впевненістю сказати, що половина або ще  

більша частина переживань і тривог школярів  пов'язана саме з успішністю, і це не дивно, адже  від оцінок (вірніше — від знань, які ти маєш, а  оцінка     показує їхній рівень) залежить успішне закінчення школи, хороша робота, схвалення батьків. На жаль, бажання отримати хорошу оцінку часто приводить до суперництва;   самоствердження   серед однокласників стає важливішим за саме навчання і отримані знання.

Тому важливо оцінки розглядати не як самоціль (щоб були хорошими, високими), а як показник твоєї успішності, твоїх знань.

    Часто учні, що відстають, схильні виправдовувати свою низьку успішність причинами, незалежними від них самих: дуже важкі завдання на контрольній, мало часу було, прискіпливий вчитель, не щастить, така доля, погода погана, гамір на дворі, сусід сопів і т.д.Насправді ж реальною причиною бувають звичайнісінькі лінощі.

     Так, твої шкільні успіхи найбільшою мірою залежать саме від тебе, твого бажання вчитися і сумлінного ставлення до занять.

Мабуть, треба організувати себе і поставити конкретну мету.

Можливо, треба більше часу відводити саме на підготовку домашнього завдання. Може, ти занадто багато часу витрачаєш на телефонні розмови, перегляд телепередач, комп'ютерні ігри, чи прогулянки?

      Можна навіть повісити табличку на телефон чи на телевізор — «ні, поки не зроблю уроки!»

Згодом, потреба в табличці відпаде, бо контроль за процесом виконання уроків буде повністю в тобі і ти сам відмовлятимеш собі у розвагах, поки не зробиш справу.

     Привчай себе до того, що домашнє завдання це не те, що треба «спихнути» і забути. Найкраще робити уроки в одному і тому ж місці у певний час. Так постійні заняття входять у звичку працювати і з'являтиметься все більше бажання вчитися.

Важливим ще є твоє розуміння того, що все, що ти вивчаєш — факти, події, цифри, закони, закономірності –  взаємопов'язані. Тому намагайся співставляти те, що вивчаєш з тим, що тобі вже відомо.

     Не забувай і про практичну цінність знань, які ти набуваєш. Шукай у навчанні більше сенсу особисто для себе.

Оцінки, якими б важливими вони не були, ніякою мірою не визначають твою цінність. І все ж, намагайся в школі не гаяти час і вчитися краще. Тоді твої старання обернуться новим успіхом і радістю для тебе і близьких тобі людей.

    Соціальний педагог Каразія М.В. провела виховну бесіду з учнями 8-9 класів на тему "Наркоманія-шлях у безодню" та розповіла про те, як не приректи власне життя до згубної звички.

Наркоманія-шлях у безодню
Наркоманія-шлях у безодню
bottom of page